Żywność i kosmetyki ekologiczne – również dla dzieci!

Polscy konsumenci mają w końcu dostęp do większości grup produktów, z których już od dawna korzystają obywatele najbardziej rozwiniętych krajów. Dotyczy to również artykułów ekologicznych, których konsumpcja z roku na rok się zwiększa. Przyczynia się to też do spadku ceny, w końcu zwiększony popyt przeważnie powoduje taki obrót sprawy. Jeśli chcesz, aby Twój dom był bardziej bliski naturze, koniecznie zaopatrz się w poniższe grupy produktów.

Jedzenie w wersji eko

Największą popularnością wśród grup produktów ekologicznych cieszy się jedzenie, w końcu to właśnie ono ma największy wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Porównując jakość żywności tradycyjnej z wersją eko, ta pierwsza wypada bardzo blado, a to ze względu na dodatek wielu chemicznych składników. Również sposób uprawy obu jest skrajnie różnych, warzywa i owoce ekologiczne nie są pryskane chemicznymi pestycydami, dlatego będą znacznie zdrowsze dla naszej rodziny. Jednak wariant eko sprawdzi się nie tylko w przypadku żywności świeżej, ale też przetworzonej. Dotyczy to przede wszystkim jedzenia dla dzieci, mleko Nan Optipro Plus 1 jest idealną alternatywą dla tradycyjnych pokarmów dla niemowląt. Jeśli troska o zdrowie rodziny jest dla nas bardzo ważna, to warto zrezygnować też z mięsa i nabiału z hodowli przemysłowych, na rzecz tych ekologicznych. Takie rozwiązanie będzie ważne z powodów etycznych oraz zdrowotnych. Fermy ekologiczne zapewniają zwierzętom dobre warunki, przez co ten nie chorują i nie trzeba im podawać antybiotyków, co ma bezpośredni wpływ na jakość mięsa.

Chemia i kosmetyki

Nie tylko jedzenie warto wybrać w wariancie eko, dotyczy to także kosmetyków i chemii gospodarczej, których używamy na co dzień. Standardowe kremy czy szampony mają skład wypełniony chemicznymi barwnikami, aromatami i konserwantami, które mogą działać na skórę drażniąco, w skrajnych wypadkach prowadząc do alergii. Natomiast każdy kosmetyk, który został opatrzony certyfikatem eko, jest wolny od tego typu substancji. Wszystkie składniki, które wykorzystano w produkcji, są pochodzenia roślinnego, dlatego chętnie sięgają po nie alergicy oraz osoby mające wrażliwą skórę.

Produkty ekologiczne, zarówno te spożywcze, jak i drogeryjne, można znaleźć obecnie w większości marketów, w końcu nawet wielkie koncerny coraz chętniej wprowadzają własne linie eko. Jednak jeśli planujemy zrobić duże i różnorodne zakupy na raz, tamtejszy asortyment raczej nie będzie zadowalający. Można odwiedzić też stacjonarny sklep eko, ale w nim z kolei możemy spotkać wysokie ceny. Dlatego najlepszym miejscem na zakupy będzie ekologiczny sklep internetowy, zapewniający największe rabaty i asortyment.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *